środa, 13 kwietnia 2022

"Czego boi się narcyz: 5 największych lęków narcyza!!!"

Czego boi się narcyz? Co go najbardziej przeraża?

Chociaż narcyz może wydawać się nieustraszony, to biorąc pod uwagę jego naturę i charakter, w rzeczywistości za jego żelazną maską kryje się wiele lęków.

W dzisiejszym artykule przekonamy się czego boi się narcyz. Przyjrzymy się 5 największym lękom narcyza, odwołując się do tego, co przedstawiono w filmie „The five fears of the narcissist” autorstwa HG Tudora – narcyza świadomego swojej dysfunkcyjnej osobowości, który stworzył kanał na YouTube, aby rozpowszechnić ten problem.

To, co znajdziesz w tym wpisie, jest więc podsumowaniem tego, co wyraził bezpośrednio narcyz. Prawdopodobnie zastanawiasz się, jak można uwierzyć w to, co HG Tudor przedstawia w swoim filmie. Myślę jednak, że pod koniec lektury będzie ci o wiele łatwiej zrozumieć, że opisywane przez niego obawy i lęki to coś, z czym na co dzień zmaga się narcyz.

Dowiedz się, czy on jest narcyzem

Zanim jednak zaczniesz lekturę tego artykułu, zapraszam cię do wykonania krótkiego, bezpłatnego testu, który pozwoli ci zrozumieć, czy mężczyzna, z którym żyjesz, jest naprawdę narcyzem. Test zajmie ci mniej niż 5 minut, dlatego zachęcam cię do odpowiedzenia na wszystkie zawarte w nim pytania:

5 lęków narcyza

Każdy z nas czegoś się boi. Także narcyzi mają swoje lęki. Jak przekonasz się za chwilę, obawy narcyza są ściśle związane z jego naturą, psychiką i sposobem, w jaki doświadcza relacji międzyludzkich.

Dowiedzmy się więc, czego boi się narcyz – oto jego 5 największych lęków:

1. Być porzuconym przez swoją ofiarę

Pierwszym lękiem narcyza jest to, że zostanie opuszczony i porzucony przez swoją ofiarę, zanim sam pierwszy podejmie decyzję o zostawieniu swojej partnerki. W rzeczywistości narcyz postrzega partnerkę jako swoją własność, nad którą może sprawować pewną formę kontroli, dlatego nie jest w stanie zaakceptować sytuacji, w której to on zostaje porzucony.

Narcyzi są w pełni przekonani o tym, że są niezbędni w życiu swoich ofiar, które bez nich nie będą w stanie sobie z niczym poradzić. A zatem, gdy to od narcyza odchodzi partnerka, ten zaczyna odczuwać ogromny strach i traci kontrolę nad sytuacją.

Odejście, porzucenie czy zakończenie związku to decyzje, które w umyśle narcyza należą tylko i wyłącznie do niego. Dlatego pozostawienie go przez ofiarę jest zdecydowanie jednym z jego największych lęków. Taka sytuacja pokazałaby mu, że nie jest niezbędny w życiu partnerki, tak jak sądził, a także pozbawiłoby go możliwości dominacji nad swoją ofiarą.

2. Być ignorowanym i niedocenianym

Druga obawa narcyza wiąże się z poczuciem obojętności, jaką mogą okazywać wobec niego osoby mu bliskie. Narcyz, ze względu na swoje ogromne ego, zawsze oczekuje, że będzie w centrum zainteresowania innych i każdy będzie skupiał na nim maksimum swojej uwagi.

lęki narcyza

Dlatego jedną z jego obaw jest brak wzbudzania w ludziach jakichkolwiek reakcji, brak przyciągania ich uwagi (pozytywnej lub negatywnej) i ignorowanie jego osoby przez bliskich. Co więcej, reakcje ludzi muszą być zawsze przepełnione dużą dawką emocji, tak aby zaspokoić jego potrzeby, ponieważ jeśli spostrzeże u innych obojętność, nadal będzie niezadowolony.

3. Być demaskowanym i oczernianym

Kolejny lęk narcyza dotyczy bycia widzianym takim, jakim naprawdę jest: narcyzem. Obawia się, że bliskie mu osoby, zwłaszcza ofiary, mogą opowiedzieć innym o jego nadużyciach i patologicznych zachowaniach i tym samym go oczernić.

Narcyz musi zatem chronić swoją tożsamość i z tego powodu zawsze będzie „atakował” jako pierwszy. Chodzi o to, że nie może sobie pozwolić na to, aby ludzie wierzyli w historie jego ofiar, jakkolwiek prawdziwe mogą one być.

Oznaczałoby to ujawnienie jego sposobu działania i odnoszenia się do innych, co zdecydowanie postawiłoby go w złym świetle. Dlatego narcyz, manipulując swoją ofiarą, zawsze kontroluje sytuację, tak aby w przypadku ewentualnych oskarżeń ludzie uwierzyli właśnie jemu i to jego uznawali za ofiarę.

Aby dowiedzieć się więcej o tym i o wszystkich innych narcystycznych manipulacjach, zachęcam cię do lektury poradnika „Sposób na Narcyza”, w którym odkryjesz także najskuteczniejsze metody obrony przed narcystyczną osobowością.

4. Utracić panowanie i umiejętności

Czwarty lęk narcyza nie jest związany z zachowaniem jego ofiar, ale z nim samym. Często odczuwa bowiem ogromny strach przed utratą władzy, kontroli, siły, umiejętności i zdolności uwodzicielskich.

Ta obawa staje się coraz większa i bardziej zauważalna w miarę upływu czasu i potęguje się wraz z pojawieniem się pierwszych siwych włosów na jego skroniach. Narcyz boi się, że nie będzie już w stanie wzbudzać tych samych emocji wobec innych ludzi, a starzenie się może w jakiś sposób wpłynąć na jego atrakcyjność w oczach kobiet.

W każdym razie, narcyz dokłada wszelkich starań, aby stłumić te myśli. Kiedy czuje, że jego umiejętności słabną, przestaje słuchać samego siebie i zamiast być, jak zawsze przekonany o własnej wartości, idzie przed siebie ze spuszczoną głową. Dąży jednak do tego, aby przekonać się, że jego zdolności i urok osobisty są nadal na najwyższym poziomie.

5. Odnaleźć w sobie na nowo wewnętrzne dziecko

Piątą i ostatnią obawą narcyza jest to, że jego wewnętrzne dziecko – ta część siebie, którą zawsze starał się stłumić – może pewnego dnia na nowo mu się ukazać i uwidocznić pewną pustkę w jego życiu, która ciągle nabiera na sile.

5 lęków narcyza

Wewnętrzne dziecko narcyza próbuje stale się odrodzić, ale za każdym razem siła narcyza zwalcza je i tłumi, a narcyz chce za wszelką cenę chronić tożsamość budowaną przez swoją psychikę. Ta ciągła wewnętrzna walka narcyza jest również powodem, dla którego nie jest on w stanie dokonać autorefleksji i poddać się autokrytyce oraz jakiejkolwiek formie terapii z psychologiem.

Oddanie głosu wewnętrznemu dziecku oznaczałoby dla narcyza konieczność zdjęcia tysiąca masek, które nosił przez całe życie, a także konieczność spojrzenia w głąb siebie, aby zobaczyć, kim naprawdę jest.

Czego boi się narcyz: wnioski

Dziś mogliśmy bliżej zobaczyć, jakie są największe lęki narcyza: te, z którymi na co dzień żyje, i te, które stara się ukrywać przez najbliższymi osobami. Są to obawy, które choć nieświadomie, prowadzą go do ciągłego pogłębiania własnego zaburzenia, czyli narcyzmu.

Musisz jednak wiedzieć, że osobowość narcyza składa się nie tylko z lęków, ale z wielu innych cech, które wpływają zarówno na jego osobę, jak i charakter. Sposób, w jaki doświadcza relacji, jest wynikiem wielu, powiązanych ze sobą aspektów psychologicznych i cech charakteryzujących narcystyczne zaburzenie osobowości.

Dlatego oprócz zaznajomienia się z jego największymi lękami, powinnaś poznać sposób myślenia, rozumowania i działania narcyza. Za każdym jego posunięciem kryje się jego psychika i określone modele zachowania, ponieważ nic, co robi narcyz, nigdy nie jest przypadkowe.

Wobec swoich ofiar narcyz zawsze działa według określonego schematu, który zazwyczaj powraca w każdym tworzonym przez niego związku. Z pewnością poznanie jego największych lęków jest już dla ciebie wielkim krokiem naprzód, ale nie wystarczy, aby móc go w pełni zrozumieć i wiedzieć, jak z nim postępować.

Jeśli naprawdę chcesz w pełni zrozumieć naturę i modele zachowania narcyza, a także lepiej poznać mężczyznę, z którym żyjesz i jego świat, to najlepszym sposobem będzie zapoznanie się z treścią poradnika „Sposób na Narcyza”, który da ci wszelkie niezbędne wskazówki i porady dotyczące prawidłowego postępowania z narcyzem.

zrodlo:https://rozwojdopotegi.pl/

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

"Czym byłby świat bez miłości - przedstaw wizję świata na podstawie przykładów literackich"

Słowo "miłość" jawi się być dziś jednym z najbardziej wyświechtanych pojęć w ludzkiej kulturze, słowem niemalże do cna zużytym, po...